• OSRS

Witamy na stronie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Referendarzy Sądowych - organizacji istniejącej od 1999r.
Zapraszamy referendarzy sądowych zatrudnionych w sądach powszechnych i w sądach administracyjnych, a także wszystkich zainteresowanych wspieraniem naszych działań, do zapoznania się z materiałami zamieszczonymi na stronie i zaangażowanie się w działalność Stowarzyszenia.

                                                                                                                                           Zarząd Stowarzyszenia

Polityka Prywatności serwisu www.referendarz.pl

W dniach 15-16 października 2015 roku w siedzibie Sądu Okręgowego w Krakowie odbędzie się IV Międzynarodowe Seminarium IMOLA.
Organizatorem Seminarium jest European Land Registry Association (ELRA) z siedzibą w Brukseli oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Referendarzy Sądowych w ramach realizacji projektu IMOLA (Interoperability Model of Land Administration) współfinansowanego ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu E-Justice.

European Land Registry Association (ELRA) z siedzibą w Brukseli jest organizacją non-profit skupiającą instytucje i organizacje związane z prowadzeniem ksiąg wieczystych, oficjalnie akredytowaną przy Komisji Europejskiej (www.elra.eu).
Jest to pierwsze spotkanie przedstawicieli państw członkowskich Unii Europejskiej, zaangażowanych w realizację powyższego projektu, które odbywa się w Polsce, a instytucją goszczącą jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Referendarzy Sądowych w Krakowie.
Poprzednie seminaria miały miejsce w Madrycie (instytucja goszcząca: Colegio de Registradores de España), Atenach (instytucja goszcząca: Land Registrars Association of Greece) i Wiedniu (instytucja goszcząca: The Federal Ministry of Justice).
Podstawowe cele projektu IMOLA to porównanie krajowych porządków prawnych państw członkowskich Unii Europejskiej w zakresie organizacji i funkcjonowania ksiąg wieczystych oraz podstaw prawa rzeczowego, a także dyskusja na temat zakresu i treści informacji, które powinny znaleźć się na portalu E-Justice w zakładce „Land Registry”, budowanym i administrowanym przez Komisję Europejską w celu rozwoju europejskiej przestrzeni sprawiedliwości (na podstawie Multiannual European e-Justice Action Plan 2014-2018 (13493/13 EJUSTICE, Brussels, 11 September 2013)).
Podczas Seminarium zaprezentowane zostaną wyniki dotychczasowych badań prawnoporównawczych w zakresie działu III i IV księgi wieczystej.

© 1999-2024 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Referendarzy Sądowych
REGULAMIN FORUM
Joomla templates by a4joomla