• OSRS

Witamy na stronie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Referendarzy Sądowych - organizacji istniejącej od 1999r.
Zapraszamy referendarzy sądowych zatrudnionych w sądach powszechnych i w sądach administracyjnych, a także wszystkich zainteresowanych wspieraniem naszych działań, do zapoznania się z materiałami zamieszczonymi na stronie i zaangażowanie się w działalność Stowarzyszenia.

                                                                                                                                           Zarząd Stowarzyszenia

Polityka Prywatności serwisu www.referendarz.pl

W dniach 27-29 października 2014 roku Ogólnopolskie Stowarzyszenie Referendarzy Sądowych zostało przyjęte do The International Center for Registration Law (CINDER) z siedzibą w Hiszpanii jako członek zwyczajny podczas XIX Międzynarodowego Kongresu Prawa Rejestrowego (IPRA-CINDER), który odbywał się w Chile.

The International Center for Registration Law (CINDER) jest stowarzyszeniem międzynarodowym, które powstało w 1972 roku z zadaniem promowania badań nad rejestrami nieruchomości i proklamowania najlepszych praktyk rejestrowych na całym świecie. W chwili obecnej do organizacji tej należą 42 państwa, reprezentowane podczas dorocznych Kongresów, w tegorocznym Kongresie uczestniczyło będzie prawie 60 państw (więcej informacji nt. CINDER i Kongersu: www.cinder.info).
Ponadto CINDER podpisał umowy o współpracy z The Central American Registration Committee (CRICAP) w dniu 19 listopada 2012 roku w El Salvador oraz z The European Land Registry (ELRA) w dniu 23 kwietnia 2014 roku w Lizbonie. Tegoroczny Międzynarodowy Kongres dotyczył dwóch podstawowych obszarów:  rynek nieruchomości jako przedmiot przestępczości i jego powiązania z księgami wieczystymi oraz wyzwania dotyczące organizacji ksiąg wieczystych i rola (władza, obowiązki, kariera) referendarzy sądowych. Poprzedni Kongres organizowany w Amsterdamie w 2012r. dotyczył obszarów: Hipoteki i postępowania egzekucyjne – zadania ksiąg wieczystych oraz rejestracja elektroniczna, transakcje transgraniczne oraz podpis elektroniczny. Uczestnikami Kongresów bywają przede wszystkim referendarze sądowi (rejestratorzy) oraz sędziowie, notariusze, profesorowie i politycy. Wystąpienia w powyższych obszarach mają znamienici światowi znawcy materii, m.in.: prof. Henry E. Smith (Harvard Law School, USA), prof. Peter Butt (Sydney Law School, Australia), prof. Rod Thomas (Auckland University of Technology, New Zeland), prof. Benito Arrunada (Pompeu Fabra University, Spain), prof. Martin Dixon (Faculty of Law, University of Cambridge, UK), prof. Sjef van Erp (Maastricht Univeristy, Netherlands).
Organizatorzy zaprosili do uczestnictwa w Kongresie w Amsterdamie w 2012 roku dwóch przedstawicieli referendarzy sądowych – dr Martę Rekawek-Pachwicewicz oraz Iwonę Skonieczną-Masłowską. Podczas tego Kongresu dr Marta Rękawek-Pachwicewicz  wystąpiła z referatem nt. „Judicial Land Registry in Poland – legal and organisational aspects”, w którym przedstawiła system polskich ksiąg wieczystych, w tym założenia i zasady działania i korzystania z księgi elektronicznej..

© 1999-2021 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Referendarzy Sądowych
REGULAMIN FORUM
Joomla templates by a4joomla