• OSRS

Witamy na stronie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Referendarzy Sądowych - organizacji istniejącej od 1999r.
Zapraszamy referendarzy sądowych zatrudnionych w sądach powszechnych i w sądach administracyjnych, a także wszystkich zainteresowanych wspieraniem naszych działań, do zapoznania się z materiałami zamieszczonymi na stronie i zaangażowanie się w działalność Stowarzyszenia.

                                                                                                                                           Zarząd Stowarzyszenia

Polityka Prywatności serwisu www.referendarz.pl
W dniu 11 stycznia 2011 roku przedstawiciel Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Referendarzy Sądowych wziął udział w wysłuchaniu publicznym przed Komisją Sprawiedliwości i Praw Człowieka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej dotyczącym rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz niektórych innych ustaw (druk 3655).
W swoim wystąpieniu skupił się m.in. na problemie zbyt wąskich i niedookreślonych kompetencji procesowych referendarza sądowego. Wątek kompetencji oraz statusu ustrojowego referendarzy został podniesiony również we wspólnej opinii Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka i Fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju - FOR (pkt 1 i pkt 2.8).
Pełna treść wszystkich wystąpień będzie opublikowana w biuletynie z posiedzenia komisji sejmowej, który będzie dostępny na podstronie Komisji w serwisie internetowym Kancelarii Sejmu.
© 1999-2021 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Referendarzy Sądowych
REGULAMIN FORUM
Joomla templates by a4joomla