• OSRS

Witamy na stronie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Referendarzy Sądowych - organizacji istniejącej od 1999r.
Zapraszamy referendarzy sądowych zatrudnionych w sądach powszechnych i w sądach administracyjnych, a także wszystkich zainteresowanych wspieraniem naszych działań, do zapoznania się z materiałami zamieszczonymi na stronie i zaangażowanie się w działalność Stowarzyszenia.

                                                                                                                                           Zarząd Stowarzyszenia

Polityka Prywatności serwisu www.referendarz.pl

W dniu 14 czerwca br. na stronie Rządowego Procesu Legislacyjnego został ogłoszony Projekt założeń projektu ustawy o zmianie ustawy Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw. W dokumencie tym czytamy m.in.: "Proponuje się uzupełnienie art. 759 kpc, poprzez dodanie ogólnego przepisu upoważniającego referendarzy sądowych do dokonywania w postępowaniu egzekucyjnym tych czynności które są zastrzeżone dla sądu. (...) Referendarze sądowi będą zatem uprawnieni - między innymi - do rozpoznawania skarg na czynności komorników oraz nadzorowania licytacji w ramach egzekucji z nieruchomości." (str. 24-25).
W dniu 21 czerwca 2012 roku Ogólnopolskie Stowarzyszenie Referendarzy Sądowych otrzymało projekt do konsultacji.
W dniu 4 czerwca 2012 roku Zarząd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Referendarzy Sądowych przedstawił innym organizacjom społecznym oraz samorządom prawniczym projekt ustawy - o zmianie ustawy Kodeks postępowania cywilnego i ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych z prośbą o opinie oraz o poparcie projektu.
W dniach 26 – 27 kwietnia 2010 roku w Sądzie Okręgowym w Lublinie odbyła się konferencja zatytułowana „Alternatywne rozwiązywanie sporów. Regulacja prawna mediacji” poświęcona alternatywnym metodom rozwiązywania sporów sądowych, ze szczególnym uwzględnieniem mediacyjnych sposobów rozstrzygania konfliktów.
Nordea Bank Polska S.A. przygotował dla Pracowników i Członków Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Referendarzy Sądowych specjalny pakiet usług i produktów finansowych.
W ramach oferty, wszyscy Pracownicy i Członkowie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Referendarzy Sądowych mogą liczyć na obniżenie kosztów związanych z korzystaniem z usług bankowych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.
W dniu 2 czerwca 2008r Przedstawiciel Zarządu Stowarzyszenia reprezentował nasze Stowarzyszenie na organizowanym przez Dyrektora Krajowego Centrum Szkolenia Kadr Sądów Powszechnych i Prokuratury seminarium: Nowy model szkolenia wstępnego kadr sądownictwa i prokuratury. W trakcie dyskusji  ze strony Stowarzyszenia zostały zgłoszone uwagi do resortowego projektu ustawy o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury.
© 1999-2024 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Referendarzy Sądowych
REGULAMIN FORUM
Joomla templates by a4joomla