• OSRS
Sekcje Stowarzyszenia są terenowymi jednostkami organizacyjnymi Stowarzyszenia, które są tworzone dla realizacji założeń statutowych Stowarzyszenia.
Sekcja liczy co najmniej pięć osób – członków Stowarzyszenia – i obejmuje zasięgiem swego działania obszar właściwości sądu okręgowego lub województwa. W przypadku, gdy w obszarze właściwości sądu okręgowego brak jest wystarczającej do zawiązania sekcji liczby referendarzy, referendarze ci mogą przystąpić do sekcji działającej w najbliższym obszarze właściwości danego sądu okręgowego.
Sekcja działa na podstawie zgłoszenia jej zawiązania Zarządowi Stowarzyszenia. Członkowie Sekcji wybierają Delegata Sekcji reprezentującego ich interesy wobec Władz Stowarzyszenia, a także mogą wybrać Zastępców Delegata oraz Skarbnika Sekcji.
Delegat, Zastępca Delegata oraz Skarbnik Sekcji wybierany jest na okres dwóch lat i może być w każdym czasie odwołany na podstawie uchwały członków Sekcji.

Do zadań Delegata należy:
- zgłoszenie Zarządowi Stowarzyszenia zawiązania Sekcji,
- wykonywanie uchwał Zarządu Stowarzyszenia,
- ustalenie planów pracy Sekcji, w szczególności planów finansowych Sekcji, które muszą zostać zatwierdzone przez Zarząd Stowarzyszenia,
- zwoływanie Zebrania Członków Sekcji oraz informowanie Zastępcy (-ów) Delegata Sekcji lub Skarbnika Sekcji o terminie zebrania Zarządu Stowarzyszenia,
- przyjmowanie i przedstawianie Zarządowi Stowarzyszenia (Przewodniczącemu Zarządu) deklaracji w przedmiocie przyjęcia w poczet członków Stowarzyszenia, jak również wniosków i propozycji w przedmiocie wykluczenia i skreślenia z listy członków Stowarzyszenia,
- przedstawianie Zarządowi wniosków, zgłoszonych na  podstawie uwag członków Stowarzyszenia oraz uchwał zebrania Sekcji,
- uczestniczenie w posiedzeniach Zarządu z głosem stanowiącym,
- podejmowanie innych czynności nie zastrzeżonych dla innych władz Stowarzyszenia, a przekazanych do kompetencji Delegata przez Zarząd Stowarzyszenia.
- kierowanie bieżącą działalnością Sekcji, w szczególności: reprezentowanie Stowarzyszenia i występowanie w jego imieniu na obszarze właściwości sądu okręgowego, dla którego powołano Sekcję, działanie na rzecz integracji zawodowej referendarzy sądowych, na terenie właściwości działania Sekcji poprzez organizowanie spotkań integracyjnych (w których uczestniczą członkowie zrzeszeni i osoby nie zrzeszone), badanie warunków pracy referendarzy sądowych i możliwościami ich poprawy, propagowanie idei integracji zawodowej referendarzy w Polsce oraz idei integracji z referendarzami krajów europejskich, zbieranie, rozliczenie i odprowadzanie na rachunek bankowy Stowarzyszenia całości składek członkowskich należnych od wszystkich członków stowarzyszenia z obszaru działania Sekcji itd.

Sekcja ulega rozwiązaniu, na podstawie uchwały Zarządu Stowarzyszenia, jeżeli jej liczebność spadnie poniżej pięciu osób na okres dłuższy niż jeden rok.
Szczegółowy zakres działania Sekcji określa regulamin, uchwalony przez Zarząd Stowarzyszenia.
© 1999-2024 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Referendarzy Sądowych
REGULAMIN FORUM
Joomla templates by a4joomla